poniedziałek, 12 stycznia 2015

Rower na raty?


rower na raty

Kiedy nie masz do dyspozycji większej gotówki, a planujesz zakup roweru, możesz rozważyć wzięcie go na raty. Wybór tańszego modelu może być niekorzystny. Lepiej raz kupić dobry sprzęt, z którego będziemy korzystać przez lata, niż wybrać ekonomiczną opcję i wymieniać rower za dwa lata.


W zależności od tego, jaki model roweru wybierzesz, zapłacisz większą lub mniejszą sumę. Kupno dobrego markowego roweru może być dla wielu dużym wydatkiem. Nie zawsze możemy sobie na niego pozwolić od ręki. Nie warto jednak kupować tańszego modelu nieznanej firmy, który z dużym prawdopodobieństwem posłuży nam krócej. Będzie to średnia oszczędność, wszak za parę lat trzeba będzie wyłożyć kolejną sumę gotówki - na nowy rower. Dobrym rozwiązaniem jest od razu inwestować w dobry sprzęt. Jeśli nie dysponujemy jednorazowo tak dużą sumą, możemy pomyśleć o tym, by wziąć rower na raty.

Trzeba zwykle w tym celu spełnić kilka warunków. Po pierwsze powinieneś mieć zdolność kredytową. Raty dostaną z cała pewnością osoby podejmujące stałe zatrudnienie (w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony). Wszystko zależy jednak od sklepu, w którym będziesz kupować rower na raty. Jesli jeden sklep odmówi Ci ich udzielenia, nie zrażaj się i popytaj w innych miejscach. Warunki w różnić sklepach mogą się różnić.

Spłata będzie rozłożona na kilka lub kilkanaście miesięcznych rat - w zależności od ceny roweru oraz od wybranej opcji. Dla większości z nas bardziej opłacalne jest rozłożenie spłaty na większe raty i spłacenie jej w krótszym czasie. Wiele zależy od oprocentowania, jakie nalicza sklep. Niektóre sklepy oferują raty bez oprocentowania, warto więc poszukać oferty specjalnej. 
Kupując rower na raty, będziesz mógł sobie pozwolić na lepszy model. Jeśli nie chcesz martwić się o spłatę długu, wybierz korzystne oprocentowanie i sprawdź, czy proponowana oferta danego sklepu faktycznie jest opłacalna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz